Екскурсії - APARTEL RESORTS

Чани - унікальні водні процедури

Жителі Карпат відомі своїм міцним здоров’ям та довголіттям. В чому їх секрет? Мабуть, запорукою здоров’я є загартовування та оздоровлення організму за допомогою природних ресурсів. Пропонуємо Вам перевірити на собі практику гуцулів, до речі, це й доволі приємні процедури, адже, що може бути кращим, ніж купання у чані з нагрітою, лікувальною водою на свіжому повітрі у мальовничих Карпатах  в колі сім’ї чи в компанії хороших друзів? Відпочити душою і тілом, милуватися мальовничими Карпатами, відчути гармонію з собою, зібратися з думками, зануритись у мрії й приємні спогади та просто насолодитися атмосферою – ось, що Ви отримуєте, оздоровлюючись в чанах.

Індивідуальна та групова поїздка*:

 • Чани з двома видами мінеральної води.
 • Крижана «Купіль – Валило» - гідромасажна бочка , в якій за допомогою гірської річки створено гідротечію.

*- Поїздка можлива за умови 3-х бажаючих.

Вартість: Вартість послуг із трансфером залежить від кількості осіб.

Говерла – найвища вершина України

Перлиною українських Карпат без сумніву можна назвати Говерлу. Вона манить туристів своєю величчю, могутністю та висотою. Та легенда про виникнення Говерли додає її образу ніжності та романтичності:

«Цар гір мав доньку - красуню, яку звали Говерла. Покохала вона парубка простолюдина, на ім’я Прут. Кохання це не до вподоби батьку царю було. Не зміг він вмовити доню покинути парубка. Розізлився батько – перетворив Говерлу на високу гору. Прут дізнався , що зруйнувати чари можна лише, зійшовши на вершину гори доки перші сонячні промені не торкнуться землі.  Щосили біг парубок, та не встиг і половини шляху пройти, як настав світанок. Покотилися сльози, які не знали зупинку, з тих сліз зробився струмок, який називають Прутом і до сьогодні»

Пропонуємо Вам підкорити Говерлу, таку різну – могутню та романтичну*:

 • 6:30 виїзд з Шаяну.
 • Центр Європи.
 • 10:30 початок сходження.
 • 12:00 – 13:00 вершина Говерли.
 • 22:00 повернення в Шаян.

*- Обід з собою.

Вартість: 800 грн.

Загадкова Мараморощина

Мараморощина – це невідома, містична та вкрай цікава місцевість , яка розташувалася в якихось 7 км від Закарпаття. Неспокушена туристами, вона запрошує гостів краю відчути незабутню атмосферу «Веселого цвинтаря», де поєданалися іронія та філософія сенсу життя, помилуватися гірськими краєвидами, посеред яких розташувався храмовий комплекс Бирсана, з його неймовірними готичними шедеврами та брамами сільських садиб.

Запрошуємо в загадкову Мараморощину, яка має, чим здивувати:

 • 08:00 виїзд з Шаяну.
 • Центр м.Сигет.
 • «Веселий цвинтар»*.
 • Монастир Пері .
 • Древня «Мараморощина».
 • Шопінг в торгових центрах.
 • 18:30 повернення в Шаян.

*- входить у вартість екскурсії.

Вартість: 850 грн.

Цікава Словаччина

Кошице – гарний варіант для вікенду. Тут затишно та атмосферно, цікаво і тим, хто любить історію, і тим, кому більше до серця споглядати, як осучаснюють старі містечка. Головні цікавинки- в межах Старого міста, у серці якого розташована головна святиня Словаччини – собор Святої Алжбети. Храм стоїть на головній вулиці міста, яка так і називається – Главна, по боках якої – старовинні будиночки із широчезними арками – раніше в них заїздили карети. Назви вулиць тут не змінюють століттями. Тут є і вулиця Коваля, і дім ката, і провулок ремісників, і будинок злидаря. Загалом Кошице – це маленький шматочок Середньовіччя, який смачно нагодує і прийме настільки гостинно, настільки зможе!

Запрошуємо в неординарну Словаччину:

 • 06:30 виїзд з Шаяну.
 • 12:00* приїзд в м.Кошице.
 • 12:00 – 14:00* екскурсія містом.
 • 14:00 – 17:00* вільний час.
 • 23:00* – прибуття в Шаян.

*- час може корегуватися в залежності від умов перетину кордону.

Вартість: 1000 грн.

Солотвино

Невеличке селище , яке знаходиться на кордоні з Румунією , вражає не лише красою навколишніх гір, а й є центром оздоровлення для місцевих жителів та гостей . Озера Солотвина  - це українська альтернатива мертвого моря. Найвідомішим є озеро Кунігунда. Своєю незвичайною назвою озеро зобов’язане дружині київського царя Ярополка. Згідно з легендою, цариця Кунігунда облюбувала дану територію, завжди зупинялася на відпочинок на шляху до Києва. Довгий час на місці озера знаходилася соляна шахта. Одного разу робітник шахти зробив помилку і в копальні прогримів вибух, який призвів до її просідання. Нішу, що утворилася поспупово заповнювала вода, в результаті чого утворилося одне з найцілющіших озер України. 

Таким чином, завдяки природним покладам солі, а також звичайної випадковості з’явилася нова курортно – рекреаційна зона у с. Солотвино, яка відома не лише в Україні, а й далеко за її межами.

Оздоровитися з солених озерах можна, замовивши трансфер:

 • 13:30 Виїзд з Шаяну.
 • 2,5 год для купання та оздоровлення лікувальними грязями.
 • 18:00 Повернення в Шаян.
Вартість: 200 грн ( купання 50 грн)

«Форелеве господарство» - альтернативна екскурсія

Форель або, як називають її місцеві, пструг - царська риба. Кращого екологічного індикатора, ніж вона, годі придумати. Форелеве господарство було розвинуто на Закарпатті ще за часів Австро-Угорщини, і сьогодні воно, успішно відроджується. Сьогодні ловля пструга - є одним з найпопулярніших і найдоступніших видів відпочинку в Закарпатті, який приносить задоволення не тільки професійним рибалкам, а й новачкам.

Пропонуємо Вам відвідати «Форелеве господарство», яке знаходиться в унікальній місцині у старому парку. У програму входить:

 • 13:00 Виїзд з Шаяну.
 • Екскурсія форелевим господарством, де , окрім форелі, вирощують ще й царського осетра*.
 • Дегустація ухи із осетрини, форелі, вагою 350 г, приготовленої на мангалі, картоплі фрі, салат, хліб, узвар
 • 17:00 повернення в Шаян.

* - Ловля вудками заборонена!

Вартість: 400 грн.

«Синевир» - краса й загадковість

Озеро «Синевир» - це не лише неймовірні пейзажі, чисте повітря та кришталева вода. Синевир – це історія українських Карпат, оповита загадковими легендами з містичним післясмаком та подихом кохання. Доказом є версія виникнення озера про Синь та Вира:

«Легенда говорить, що в далекі часи цими землями володів один багатий вельможа, а були тут непролазні хащі. Приїхав він якось сюди, землі оглядати, і взяв зі собою дочку Синь - красиву молоду дівчину. Доки батько своїми справами займався, вона почула, що десь у лісі сопілка грає. І побігла на музику, і зустріла красивого хлопця, пастуха Вира. Вони покохали одне одного, але батько не хотів віддати Синь заміж за простого пастуха, сказав, що стане йому зятем, тільки якщо той розбагатіє. Тоді Вир сідає на бокор і йде заробляти гроші але він так і не заробив стільки, аби стати багатим. А Синь постійно ходила на те місце в ліс, де вони зустрічалися, і плакала і наплакала це озеро.»

Пропонуємо поринути в атмосферу величних Карпат разом з нами:

 • 09:00 Виїзд з Шаяну.
 • Поїздка повз неймовірні пейзажі, зупинка на Міжгірсько-Синевирському перевалі, обід в автентичній колибі.
 • Центр реабілітації бурих ведмедів.
 • Синевирське озеро.
 • Канатно-крісельна дорога на гору Маковиця по бажанню*
 • 18:30 повернення в Шаян.

* - Оплачується окремо – 80 грн

Вартість: 450 грн

Руїни замка Канко та Чорна гора

Наймістичнішим місцем Виноградівщини є Чорна гора. Про неї ходить чимало легенд, одна з яких розповідає про жорстокого домнула Йоне Трієску, який тримав у страху всі околиці:

 «Облюбував Йоне Трієску Чорну горузвів на вершині величний замок, з якого наглядав за своїми володіннями. Всі землі, які були йому довподоби привласнював. Грабував місцевих селян, відбирав худобу, а хто не корився, був страченим. Все було у домнула, окрім жіночої ласки, от і посилав слуг у село за найкращими дівчатами, а іноді й сам вибирався на таке полювання. Вподобав одного разу Оленку, яка з рідних мала лише батька, декілька ночей чатував біля її дому , а в останню – викрав. Не було спокою невтішному ненькові, розповів він селянам про своє горе. Почали вони готувати напад на замок домнула Трієску , озброїлися вилами, сокирами. Був жорстокий бій, омивала кров скелясті схили, а від того й почорніли вони. Відтоді гора зветься Чорною».

Пропонуємо Вам подорож у легендарну Виноградівщину:

 • 13:30 Виїзд з Шаяну.
 • «Джерело Близнят».
 • Руїни легендарного замка Канко.
 • Озеро з мінералами «Чорна гора».

18:30 Повернення в Шаян.

Вартість: 200 грн

Карстовий міст та букові праліси Карпат

Срібна Земля – це справжня скарбничка із різними туристичними цікавинками, які так і хочеться розглядати та досліджувати.

Однією із таких неповторних пам’яток є Карстовий міст, що знаходиться в селі Мала Уголька на Тячівщині. Споконвіків він манить сюди туристів з усіх куточків України та з-за кордону. Ця унікальна пам’ятка утворилася ще тисячі років тому, коли Карпати були морським дном.  Міст має досить химерний вигляд. Мабуть, через це з ним пов’язано безліч цікавих історій та легенд. За різними переказами, Карстовий міст свого часу вразив послів російського царя (в одній легенді це Петро І, в іншій – Іван Грозний), які проїжджали поруч. А ще історики вважають, що 500 років тому тут було капище язичників. Місцеві мешканці ж вказують на сусідню гору Погарь у цьому масиві, де воно до сих пір збереглося. Варто також зазначити, що на околиці села ростуть букові праліси Карпат, які входять до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Серед старовинних дерев, що покривають карпатські пагорби, приховано кілька цікавинок, які обов’язково варто побачити. А серед них і Карстовий міст.

Пропонуємо Вам захоплюючий похід , який поверне Вас на сотні років назад:

 • 11:30 Виїзд з Шаяну.
 • Обід в польових умовах*.
 • Обов’язковою умовою є зручне взуття та одяг.
 • 18:30 Повернення в Шаян.

*-  Не входить у вартість екскурсії (потрібно мати з собою).

Вартість: 400 грн.

Карпатський буйвіл та Виноградів

Біля підніжжя мальовничої Чорної гори, під вулканічним поясом Східних Карпат, розмістилося легендарне місто Виноградів з неймовірним історичним минулим і розкішними архітектурними пам’ятниками, а також скульптурами, які характеризують місто як центр виноробства. Славиться Виноградів також і розвиненим фермерством . Унікальним господарством є ферма буйволів, родзинкою якої є власна сироварня, де кожен охочий має змогу продегустувати сир твердий (з молока буйвола), сир плавлений, сир моцарелла (з молока буйвола), сир (з молока буйвола), молоко буйвола, масло з молока буйвола, сир Панир (адегейскій), а також є сир овечий , бринза, вурда (рикотта).

Пропонуємо Вам подорож  на цікаву Виноградівщину:

 • 14:00 Виїзд з Шаяну.
 • Центральна частина міста.
 • Палац Перені.
 • Вільна година містом.
 • Ферма буйволів*
 • 18:30 Повернення в Шаян.

*- Відвідування сироварні та ферми буйволів включено в вартість екскурсії.

Вартість: 300 грн.

Цікавинки мальовничої Хустщини

Місто Хуст – це мальовничий куточок, розташований у долині Карпат, омитий ріками Тиса, Ріка та Хустець. Надзвичайно цікавою є легенда про походження назви міста:

«Якось нечистий вирішив залишити пекло та повернутися на землю. Пробив головою землю серед рівнини ж живописними краєвидами, але трапилася з ним біда – не зміг витягнути на поверхню кінчик хвоста. Що він тільки не робив, але витягти хвіст так і не вдалося. Від його зусиль вся рівнинна місцевість горбами та горами вкрилась. Нечистий з розпачу завив від болю так, що було чути в усіх куточках світу: “Ой, мій хвуст-хвуст-хвуст!..”. Долиною покотилося відлуння, його відчайдушного крику: “Хуст-хуст-хуст…”. Нині на тому місці, де з пекла вибрався нечистий, височить гора, а поселення, що зародилося навколо неї назвали Хустом».

Пропонуємо Вам подорож до різноманітної Хустщини:

 • 13:30 Виїзд з Шаяну.
 • Фетрофільцева фабрика головних уборів.
 • Іза – центр лозоплетіння та приватна сироварня* з дегустацією.
 • Ферма плямистих оленів*.
 • Прогулянка центральною частиною міста.
 • 18:00 Повернення в Шаян.

*- Входить у вартість екскурсії

Вартість: 250 грн.

Закарпатські вечорниці

«Сила традицій і сила творчості в їх поєднанні - животворне джерело всякої культури».

Справжня автентична театралізована вистава, Вечорниці в «Колибі опришків»  – чекає на вас в селі Нижнє Селище на Хустщині. Саме Нижнє Селище було центром закарпатських «робін гудів» – опришків – народних повстанців, які відстоювали рівноправність і справедливість. Коли місцевий довгожитель Дід-Всевід три рази затрубить в баранячий ріг – це значить: вечорниці почалися. Заграє скрипка, дримба, сопілка, баян, бубон – і дорослі, і діти в колоритних національних костюмах закружляють в барвистому радісному і запальному танку під народні пісні. На смішному гуцульському діалекті жартують про сватання дві куми, столи рясніють закарпатськими стравами, вино ллється рікою… Вечорниці в «Колибі опришків» дарують тільки щиру радість, яскраві емоції, позитив і неймовірні відчуття:

 • 17:00 Виїзд з Шаяну.
 • Концертно- театральна вистава з музичним супроводом .
 • Страви та напої закарпатської кухні*.
 • Майстер – клас із коломийки і танцю «Аркан».
 • 22:00 Повернення в Шаян.

*- Входить у вартість екскурсії

Вартість: 500 грн.

Графські маєтки та їх таємниці

Мукачево – душа Закарпаття. Оточене величними горами, це одне з наймальовничіших міст України, яке славиться своєю унікальною історією. Це місто еклектики стилів, купажів ароматних вин , затишних вуличок, надзвичайної аури і потужної енергетики. Найкраще енергетику міста можна відчути у замку на високій горі, який зветься Паланком. Так як Мукачево розміщено в рівнинній місцевості, то з цією горою пов’язана трагічна легенда, що розкриває таємницю виникнення назви міста. Згідно з переказів, ту гору було насипано вручну мешканцями поселення. В страшних людських муках виростала та гора. Звідси і назва – Мукачево. Місто заворожує своєю історією, яка переплітається з міфами та легендами. 

 Пропонуємо Вам поринути в атмосферу середньовіччя та містичності:

 • 09:30 Виїзд з Шаяну.
 • Мукачівський замок «Паланок».
 • Замок «Сент – Міклош» в смт. Чинадієво.
 • Древнє м. Мукачево.
 • Прогулянка центральною частиною міста.
 • 18:30 Повернення в Шаян.
Вартість: 450 грн.

Незабутня Уголька

Українські Карпати — осередок найбільшої кількості букових пралісів Європи. Вони дають неоціненну можливість відтворити повну картину історії та еволюції роду бука (Fagus). Букові праліси Карпат є рідкісними та вразливими екосистемами, вони становлять європейський епіцентр дикої природи, недоторканості та функціональності. Європейська лісова екологія визнала праліси Карпатського біосферного заповідника своїм еталоном. 

Пропонуємо екологічно-натуралістичну та історико-культурну екскурсію:

 • 09:30 Виїзд з Шаяну.
 • Дерев’яні храми ХV – XVIII ст..
 • Мінеральні джерела.
 • Прогулянка заповідною зоною спадщини ЮНЕСКО.
 • Обід на природі*.
 • 18:30 Повернення в Шаян.

*- Входить у вартість екскурсії

Вартість: 450 грн.

Ужгород

Ужгород – куточок цивілізації на межі з дикими Карпатами, місто, яке вражає мешканців мегаполісів тишею та спокоєм, яке гіпнотизує та затягує у свої тенета. Місто поєднує в собі всі найкращі романтичні та пригодницькі традиції. Ужгород – місто , в якому відпочиваєш і тілом, і душею. Ужгород знає, чим зацікавити і запеклого любителя історії, і мрійливого кавомана, до речі, місцеві жителі вважають столицею кави не Львів, а Ужгород, і допитливого натураліста, і поціновувача архітектури минулого та сьогодення. Кожен гість міста знайде для себе щось близьке серцю. Перевіримо?

Пропонуємо подорож до столиці Закарпаття:

 • 09:00 Виїзд з Шаяну.
 • Замок Другетів*.
 • Музей історії та краєзнавства*.
 • Прогулянка центральною частиною міста.
 • Вільна година.
 • 18:30 Повернення в Шаян.

*- Входить у вартість екскурсії

Вартість: 450 грн.

Спеціальні пропозиції

Після відпочинку в «Апартель Шаян» ви отримуєте заряд здоров’я, бадьорості, легкості, сили, найкращих вражень та гарного настрою на багато днів наперед.